KÖK HÜCRE NEDİR?

Kök hücre, kısaca insan vücudundaki doku ve organların yapısını oluşturan hücrelere denir. Kök hücreler, vücutta yer alan tüm hücre türlerine dönüşebilirler. Bu yüzden hasar alan dokuları onarabilme özellikleri vardır.

Kök hücre tedavisi, tıp alanında bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

KÖK HÜCRE SAÇ EKİMİ NEDİR?

Kök hücre saç ekimi, kök hücre saç dökülme tedavisi  otolog mikro greft işlemi ve saç ekimi işleminin aynı anda yapılması işlemidir. Kök hücre tedavisi ile birlikte yapılan ekimde, hem ekilen saçların daha gür çıkması sağlanmakta, hem de saç dökülmesi durdurulmaktadır.

KÖK HÜCRE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç ekimi işleminden önce, kulak arkasından (dökülmeyen saçların olduğu bölge) 5-6 adet saç kökü alınır ve özel bir makine yardımıyla kök hücreler zenginleştirilir.

Zenginleştirilen karışım enjektörle saç ekimi yapılacak bölgeye enjekte edilir. Kendi dokularından alınan bu karışım sayesinde kişinin yeni ekilen saçlarının daha sık ve hasarsız şekilde çıkması amaçlanır.

Kök hücre saç tedavisi işleminden sonra, normal saç ekimi işlemine geçilir. FUE ya da DHI hangi teknik uygulanacaksa bu teknik ile saç ekimi işlemi yapılır.

KÖK HÜCRE SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI

  • Kök hücre tedavisi sayesinde saç dökülmelerini engeller.
  • Donör bölgesinde az saçı olan kişilerinde saç ekimi yaptırabilmesini sağlar.
  • Ekilen saçların tutma oranı yükselir.
  • Ekilen saçlar daha güçlü ve daha gür çıkar.
  • Aynı anda hem saç dökülme tedavisi hem de saç ekimi işlemi uygulanır.

KÖK HÜCRE SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Kök hücre saç ekimi işlemi, kök hücre saç tedavisi (otolog mikro greft) ile beraber saç ekimi işleminide içermektedir. Yani aynı anda iki işlem birden yapılmaktadır. Bu yüzden normal saç ekim işleminden daha yüksek fiyatlıdır.

Ancak otolog mikro greft ve saç ekimi işlemlerinin toplam fiyatından daha uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Sitemizde fiyat yayınlamak yasak olduğu için fiyat yazamıyoruz, “Fiyat Sor” butonuna tıklayarak hemen fiyat alabilirsiniz.

HEM MEVCUT SAÇLARINIZI KORUYUN, HEM DE YENİ SAÇLARINIZA KAVUŞUN!

Saçlarımız etkili bir görüntü için olmazsa olmaz parçamızdır. Ancak saçlarımız zamanla canlılığını kaybederek mat bir görünüm alabilir, dökülebilir ya da seyrekleşebilir. Tüm bu sorunların temelinde yatan saç köklerimizin yetersiz beslenmesi ve saç köklerimizi besleyen hücrelerin ihtiyaca cevap verememesidir.

İşte tam da bu noktada cilt yenilemede çığ gibi büyüyen kök hücre teknolojisi söz konusu saçlarımız olduğunda da pozitif sonuçlar vermektedir.

Kök hücreli saç ekimi;  saç dökülmesini durdurarak mevcut saçlarınızı koruma altına alan, saçsız bölgenizde yeni saçlarınıza kavuşmanızı sağlayan ve mevcut saç ekiminin başarı oranını artıran yenilikçi bir yaklaşımdır.

Kök hücreli saç ekimi hormonların bazal seviyeye ulaştığı 20 yaşını doldurmuş kadın ve erkek herkese uygulanabilir.

Saç ekimi girişimine uygunluğunuz ve saçlı deri analizi için aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Kök Hücreli Saç Ekimini Kimler Tercih Edebilir?

  • Mevcut saç dökülmesi devam eden ve saçlarında seyrelme olanlar,
  • Donör bölgesi yetersiz olduğu için saç ekiminde başarı şansı düşük olanlar,
  • Saçında seyrelmeler olan ve saç ekimi yaptırmak isteyen kadınlar,
  • 2. saç ekimi yaptırmayı planlayanlar,
  • Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenler,