Brezilya Kalçası BBL

Orantılı bir vücut için, kalçanın şekli ve oranı önemli bir faktördür. “Brezilya popo kaldırma ameliyatı” “Brezilya Poposu (BBL)” “Brezilya Kalçası Estetiği” ameliyatı olarak anılan uygulama ile daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça konturu elde etmek için özel yağ transfer tekniklerini kullanabiliyoruz.
Brezilya Poposu (BBL) Estetiği Nedir?
Brezilya poposu ameliyatı, kalça bölgesinde daha fazla dolgunluk yaratmaya yardımcı olmak için yağ transferini içeren popüler bir estetik prosedürdür.
Brezilya Poposu, kalça protezi (silikon) olmadan kalçaların boyutunu ve şeklini artıran özel bir yağ transfer prosedürüdür. Liposuction ile kalça, karın, bel veya uyluk bölgelerinden fazla yağ alınır ve daha sonra bu yağın bir kısmı kalçaya enjekte edilir.

Brezilya poposu (BBL) ameliyatı veya Brezilya kalçası estetiği ameliyatı ile tüm alt vücudun oranlarını iyileştirebilmekte, hastanın “sorunlu bölgelerinden” yağ alarak ve kalçanın daha belirgin olmasını sağlarken, orantısız ve fazla olan bölgelerde oransal bütünlüğü sağlayabilmekteyiz.

Brezilya Kalçası (BBL) Estetiği Kimlere Yapılır?

Bir kişinin kalçasının şekli ve oranı büyük ölçüde genetik yapısı tarafından belirlenir; hem iskelet yapınız hem de vücudunuzun yağ depolaması alt vücudun görünümünü etkiler. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz, sağlıklı bir vücut ağırlığı elde etmek ve kasları sıkılaştırmak için işe yarayabilir, ancak birçok hasta sağlıklı bir yaşam tarzına rağmen düz kalçalarından memnun değildir.
Brezilya Poposu ameliyatı, kalçayı ve kalça, bel ve uyluk gibi çevre bölgeleri yeniden şekillendirerek genetiğin faktörlerin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?

⦁ Alt bedeninizin kıvrımlarını geliştirir.
⦁ Kalçalarınıza dolgunluk katarken kalçalarınızdaki, basenlerinizdeki veya karnınızdaki yağları azaltır ve vücudu şekillendirir.
⦁ Kıyafetlerin daha çekici bir şekilde vücuda oturmasına yardımcı olur.-
⦁ Düz kalçaları olanlarda, kalça projeksiyonu kazanarak daha genç, estetik açıdan hoş bir şekil verir.
⦁ Üst ve alt vücudunuz arasındaki dengeyi yeniden oluşturmaya faydalı olur.
Brezilya Kalçası Ameliyatı İçin Kimler Uygundur?
Brezilya poposu ameliyatı (popo dikleştirme),kalçaların şeklini ve boyutunu iyileştirmek için çok iyi bir seçenek olabilir. Bazı hastalar brezilya kalça estetiği için daha uygundur.
Genel olarak, aşağıdaki özelliklere sahip olan kişiler, Brezilya popo estetiği için muhtemelen iyi birer adaydır:
⦁ Protezsiz (İmplantsız) kalça büyütme operasyonu istiyorsanız,
⦁ Kalçalarda aşırı sarkma yok ise,
⦁ Popoya yağ ejeksiyonu için diğer vücut bölgelerinde yeterince yağ varsa.
Popoya yağ enjeksiyonu yaptıranlar, birkaç hafta boyunca doğrudan kalçanızın üstüne oturmaktan kaçınabilmelidir.

Adına rağmen, Brazilian Butt Lift BBL yani brezilya popo kaldırma ameliyatı adının aksine geleneksel bir “kaldırma” prosedürü değildir. Yani kalçadaki sarkan deri varsa ona dair bir müdahale yoktur. Eğer kalçalarda veya bacakta cilt sarkması varsa, uyluk ve popo kaldırma ameliyatı daha uygun bir seçenek olabilir.
Brezilya Kalçası Ameliyatı ve Silikon Kalça Protezi Farkları
Brezilya kalçası ameliyatı önemli bir avantajı, implant (silikon kalça protezi) olmadan kalça boyutunu büyütmesidir. Brezilya Poposu (BBL) Ameliyatı oldukça doğal görünümlü ve belirgin sonuçları olan bir operasyondur.

Bununla birlikte, kişi çok zayıfsa, vücuttan alınacak yağlar yeterli olmayıp ve arzu ettiğiniz büyüklük artışını elde etmenin tek yolu silikon kalça protezi olabilir. Silikon Popo Protezleri bazı hastalar için iyi bir seçenek olabilir; ancak, kapsüler kontraktür ve daha yüksek enfeksiyon riski dahil olmak üzere implantlara (kalça protezlerine) sahip olmanın ek risklerini anlamak önemlidir. Kalça implantları, ustalıkla gerçekleştirilen Brezilya Poposu (BBL) Ameliyatına kıyasla daha az doğal görünebilir.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Nasıl Yapılır ?

Brezilya kalça estetiği veya Brezilya Poposu ameliyatı üç temel adımı içerir:
1- Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Ameliyatında ilk aşama, Liposuction ile kalça, bel, uyluk, karın ve / veya diğer bölgelerden yağ alınır. Bu amaç ile Vaser Liposuction ile yağ alımnı tercih etmekteyiz. Vaser Liposuction yağ dokusuna minimal hasar maksimum saygı prensibi ile işleyen bir yöntem olup, ses dalgaları ile yağı zarar vermeksizin vücuttan toplamayı ve ihtiyaç duyulan bölgelere nakletmeyi sağlar. Dolayısı ile alınan ve kalçaya verilen yağların yaşama oranı çok yüksektir.

2- Çıkarılan yağlar saflaştırılır ve transfer için hazırlanır.

3- Estetik cerrah, popo büyütme, hacmi artırmak ve popoya istenilen formu vermek için belirli bölgelere “popoya yağ enjeksiyonu” yapar.

Verilen yağların tümü verilen bölgede kalmayıp bir kısmı eriyecektir. Bu sebepten birçok cerrah bu erime payını da göz önüne alarak, olması gerekenden biraz fazla yağ enjeksiyonu yapmaktadır.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Ameliyatında Anestezi

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Ameliyatını, genel anestezi altında gerçekleştirmekteyiz.

Brezilya Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) Ameliyatından Sonra İyileşme

Brezilya kalça estetiği (brazilian butt lift) ameliyatından sonra iyileşme bazı özel önlemler gerektirir. Brezilya poposu ameliyatı sonrası ağrı tipik olarak minimum düzeydeyken ve ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınır. Brezilya poposu ameliyatı sonrası yaklaşık 2 hafta boyunca doğrudan kalçanızın üzerine oturmanıza veya uzanmanıza izin verilmez, yüzüstü yatmanız önerilir.

Brezilya kalça estetiği sonrası (BBL), yüz üstü ya da yan yatmanız, tuvaleti kullanmak dışında tüm aktiviteler için ayakta durmanız gerekecektir. Hazır olduğunuzda, kalçalar üzerinde baskı oluşmasını önlemek için “simit” tarzında bir koltuk kullanarak veya uyluklarınızın altına bir yastık koyarak, değiştirilmiş bir pozisyonda oturmanıza izin verecektir. Brezilya kalça estetiği sonrası (BBL),Normal oturma aktivitesine genellikle 8 hafta kadar sonra izin verilir.

Estetik cerrahınızın talimatları doğrultusunda, ameliyattan sonraki 1 hafta içinde hafif günlük aktivitelere devam edebilir ve 10 ila 14 gün içinde işinize dönebilirsiniz.

Brezilya Kalçası (Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı mıdır?

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) ameliyatı sonrası kalçaya transfer olan ve erimeyen yağ hücreleri yıllarca kalacaktır. Ancak kilo alıp vermeler kalça görünümünü etkileyecektir, bu sebepten Brezilya kalça estetiği sonrası (BBL) sonrası kilo kontrolü önemlidir.

Brezilya Poposu (Kalçası) Ameliyatı Riskleri

Brezilya kalçası ameliyatı (Brazilian Butt Lift) silikon kalça protezleri gibi diğer ameliyatlara göre daha az risk taşıyabilir. Yine de, herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, bazıları çok ciddi yan etkiler riski taşır.

⦁ Enfeksiyon,
⦁ Enjekte edilen bölgelerde cilt altında topaklar,
⦁ Derin enfeksiyon nedeniyle tedavi edilen bölgelerde cilt kaybı,
⦁ Kalpte veya akciğerlerde ölümcül olabilen yağ embolisi,
⦁ Enjekte edilen bölgelerde yağların fazla erimesine bağlı ikinci bir seans gerekebilir.
Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) ameliyatı yaptıranların yorumları sonuçların tam olarak ameliyattan sonraki 6 ay içinde, ödemler geçtikten ve tamamen iyileştikten sonra belirginleştiğini söylerler. VaserLipo ile alınan yağlar sebebi ile bel oyuğu keskinleşir, bacak konturu düzelir ve kalça projeksiyon kazanarak daha estetik bir görünüme kavuşur.
Nitelikli bir estetik cerrah tarafından yapıldığında, Brezilya poposu ameliyatı, uzun süreli sonuçları olan etkileyici bir işlemdir.